Kontakt

Kontaktný formulár

Príbehy pacientov z praxe

Priebeh liečby

DMO, Epilepsia, Mentálna retardácia, rok narodenia 2001

Pridané zikv Prípady
apríl / 24 / 2017

Vek:15 rokov, hmotnosť:12,5kg , výška:117cm..

V mesiaci december 2016 som bol oslovený matkou s požiadavkou liečiť jej syna bez ohľadu na to, aký bude dosiahnutý liečivý efekt.

P… mal v roku 2001 komplikovaný pôrod a po narodení ho museli oživovať a následne
s opuchom mozgu previezť na jednotku intenzívnej starostlivosti.
Ako päťmesačný podstúpil na neurológii hormonálnu liečbu kde opäť pre opätovný opuch mozgu museli lekári liečbu zastaviť. P… mal po narodení hmotnosť a výšku v morme. Neskôr s ním sedem rokov cvičili Vojtovu metódu.
Spočiatku som váhal so začatím liečby lebo do vtedy som liečil klientov s normálnymi parametrami hmotnosti a výšky. P… mal 15 rokov, váhu: 12,5 kg a výšku 117cm a posledné dva roky nerástol a nepriberal a dva krát za prvý polrok života mal opuch mozgu. Od narodenia je P… ležiaci, vie sa smiať, počuje ale nerozpráva, kričať vie a má slabú motoriku jazyka. Mával veľké epileptické záchvaty v niektorom období 10 krát za hodinu a niekedy sa veľké záchvaty neprejavili aj dva týždne. Mával ešte aj menšie epileptické záchvaty iného typu, ktoré sa prejavovali vo forme malých zášklbov na rôznych častiach tela.
S liečbou som začal dňa 18.12.2016. Na návšteve u P…som ho videl ležať bez pohybov rúk a nôh a dokázal pohnúť hlavou do strán, vnímal ma očami a počúval rozprávku.
Po 5-tich týždňoch od začiatku liečby som telefonoval s matkou a povedala, že jej synovi sa zaplnili priehlbiny na spánkovej časti hlavičky. Povedal som jej, že to nie je telesný tuk ale že aplikovanou liečbou pominulo svalové a šľachové napätie na celom tele, ktoré sa dalo pozorovať aj na jeho tvári. P… sa počas liečby po 5-tich týždňoch skokom zlepšila celková nervová cirkulácia a preto aj celkový zdravotný stav, ktorý potvrdil aj homeopat, meraniami dráh a bodov na povrchu jeho tela. Pri mojej návšteve P… po 6-tich týždňoch od začiatku liečby, presne dňa 04.02.2017 som tiež ako jeho matka na jeho tvári pozoroval pominutie svalového napätia, ako by to bol od mojej poslednej návštevy iný človek a v liečbe som pokračoval. Ďalšiu kontrolu som urobil po mesiaci, dňa 05.03.2017. P… ležal a už nekoordinovane hýbal nohami a rukami ako malé dieťa lebo pred aplikovaním mojej liečby, následkom komplikovaného pôrodu s opuchom mozgu sa niektoré činnosti mozgu do začiatku aplikácie liečby rozvinuli minimálne alebo vôbec nerozvinuli.
U P…bol pozorovaný posledný veľký záchvat dňa 10.marca 2017 !
S ohľadom na zložitý a východiskový zdravotný stav P… na začiatku liečby sa po 4-roch mesiacoch podarilo P… zbaviť silných prejavov epileptických záchvatov, odstrániť tuhnutie šliach a svalov na celom tele generované mozgom a týmto ho zbaviť aj obáv, vlastných pochybností a stabilizovať jeho zdravie a životné funkcie. P…. sa aj po 15-tich rokoch od narodenia dostal do dobrého východiskového stavu pre ďalšie mentálne a motorické napredovanie, ktoré bude potrebné pre jeho následný fyzický rast .

Musíš byť prihlásený pre komentovanie príspevkov

Pridaj komentár